Tragiczny finał poszukiwań braci z Ełku. Ciała odnaleziono w jeziorze 09:06 03-11-2025
W Giżycku, 2 listopada 2025 roku, potwierdzono odnalezienie ciał dwóch braci w wieku 55 i 49 lat, którzy od czwartku, 30 października, uznawani byli za zaginionych. Ostatni raz widziano ich, gdy wybierali się na ryby nad jezioro Kruklin. Gdy nie powrócili na nocleg, a próby kontaktu z nimi nie przyniosły skutku, zaniepokojona rodzina zgłosiła ich zaginięcie policji w Ełku. Ustalono, że mężczyźni przebywali w powiecie giżyckim, w rejonie wspomnianego jeziora, co stało się punktem wyjścia do szeroko zakrojonych działań poszukiwawczych.
W akcji brali udział policjanci, strażacy, ratownicy oraz płetwonurkowie. Wykorzystano specjalistyczny sprzęt – łodzie wyposażone w sonary, drony i psa tropiącego. Przeszukiwano zarówno akwen, jak i tereny przybrzeżne. Pomimo trudnych warunków, działania prowadzone były bez przerwy przez kilka dni.
W niedzielę, 2 listopada, od godzin porannych wznowiono poszukiwania. Po południu sonar wskazał miejsce na jeziorze, gdzie mogły znajdować się dwa ciała. Płetwonurkowie zeszli pod wodę i potwierdzili obecność zaginionych. Po godzinie 15.00 ciała zostały wydobyte na brzeg, a następnie zidentyfikowane jako poszukiwani bracia z Ełku.
Pod nadzorem prokuratora policjanci z Giżycka przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Śledczy ustalają szczegółowe okoliczności tragedii oraz przyczynę śmierci mężczyzn. Według wstępnych informacji, nic nie wskazuje na udział osób trzecich, jednak dokładne ustalenia przyniesie dopiero sekcja zwłok.
(fot. KPP Giżycko, źródło KPP Giżycko)






Komentarze wyłączone