Środa, 24 czerwca 202624/06/2026

Straż Graniczna odkryła laboratorium narkotykowe. Zabezpieczono chemikalia, broń i amunicję

Funkcjonariusze Straży Granicznej zlikwidowali laboratorium narkotykowe działające na terenie powiatu lublinieckiego. Podczas przeszukań zabezpieczono setki litrów chemikaliów, prekursory, specjalistyczny sprzęt, a także broń, amunicję i petardy własnej produkcji.

Straż Graniczna zlikwidowała laboratorium narkotykowe w powiecie lublinieckim. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia znacznych ilości substancji chemicznych oraz sprzętu wykorzystywanego do produkcji narkotyków.

Podczas przeszukań kilku lokali mieszkalnych funkcjonariusze zabezpieczyli około 400 litrów różnego rodzaju chemikaliów i prekursorów. Ujawniono również specjalistyczne urządzenia, które mogły służyć do wytwarzania środków psychotropowych.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, z zabezpieczonych substancji można było wyprodukować nawet do 500 kilogramów narkotyków. Skala zabezpieczonych materiałów wskazuje, że proceder mógł mieć poważny charakter i wiązać się z wprowadzaniem na rynek znacznych ilości nielegalnych substancji.

W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili także broń, amunicję oraz petardy własnej produkcji. Niebezpieczne materiały zostały zabezpieczone, a następnie zneutralizowane przez odpowiednie służby.

W sprawie zatrzymano 35-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzuty dotyczące wytwarzania, przetwarzania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków psychotropowych. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Za zarzucane przestępstwa 35-latkowi grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

(fot. Sg, źródło SG)