Sobota, 27 czerwca 202627/06/2026

Luksusowe auta za 1,7 mln zł odzyskane w Warszawie. Wśród nich Bentley i Lamborghini

Policjanci odzyskali w Warszawie trzy luksusowe samochody o łącznej wartości blisko 1,7 mln złotych. Pojazdy miały zostać przywłaszczone, a sprawę zgłosił leasingodawca w związku z zaległościami w spłacie kredytów.

Policjanci ze stołecznego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości ekonomicznej odzyskali na terenie Warszawy luksusowe samochody warte łącznie blisko 1,7 mln złotych. Chodzi o Bentleya oraz dwa Lamborghini, których przywłaszczenie zgłosił leasingodawca.

Sprawa rozpoczęła się po zawiadomieniu, jakie trafiło do policjantów z piaseczyńskiej komendy. Zgłoszenie dotyczyło przywłaszczenia pojazdów o bardzo wysokiej wartości. W działania szybko włączyli się funkcjonariusze ze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną.

W wyniku podjętych czynności operacyjnych policjanci ustalili, gdzie znajdują się poszukiwane auta. Następnie pojazdy zostały zabezpieczone. Po przeprowadzeniu oględzin odzyskany Bentley oraz oba Lamborghini przekazano leasingodawcy, który wcześniej zgłosił ich przywłaszczenie w związku z zaległościami w spłacie kredytów.

Za przywłaszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ.

(fot. KSP, źródło KSP)