Strażnicy miejscy zatrzymali kobietę poszukiwaną w związku z porzuceniem noworodka

Wczoraj około godz. 17.10 funkcjonariusze straży miejskiej z Warszawy zauważyli grupę osób próbujących spożywać alkohol na ul. Ząbkowskiej. W ich towarzystwie była kobieta, której zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

Kobieta sprawiała wrażenie jakby chciała uniknąć kontroli. Podczas interwencji, z grymasem bólu, siedziała na betonowym postumencie. Gdy strażnicy miejscy poprosili ją o podejście kobieta wstała i po przejściu kilku kroków złapała się za brzuch. Gdy ponownie usiadła powiedziała, że musi dostać się na działki przy ul. Głębockiej. Strażnicy skojarzyli to z otrzymaną nieco wcześniej informacją, że znaleziono tam noworodka oraz faktem, że poszukiwana jest jego matka.

Pomimo szczupłej sylwetki 36-latka miała dość wydatny brzuch. Po chwili wstała, przeszła kilka kroków i zaczęła krwawić. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia i patrol policji. Około godz. 17.30 na miejsce interwencji przybyły wezwane służby. Policjanci potwierdzili podejrzenie strażników, że kobieta jest poszukiwana w związku z porzuceniem noworodka. Pogotowie przewiozło ją do szpitala. Dalsze czynności prowadziła już policja.

Kobieta została zatrzymana w związku ze wczorajszym zdarzeniem. W czwartek przed południem na terenie ogródków działkowych przy ul. Głębockiej w Warszawie został odnaleziony noworodek. Dziewczynka owinięta była w reklamówkę, na szczęście udało się ją uratować. Stan dziecka jest stabilny, trafiło pod opiekę lekarzy.

(fot. SM Warszawa)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *