Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024

Zaatakował ratowników medycznych siekierą

Do zdarzenia doszło, 15 lutego około 16.00 w Skierniewicach na osiedlu Rawka. 56-letni mężczyzna wezwał pomoc medyczną, po tym jak wypił nieznaną mu substancję chemiczną.

Po przyjeździe ratowników, mężczyzna z niewiadomych przyczyny wpadł w szał i i zaczął wykrzykiwać, że ich pozabija. Ratownicy uciekli przed agresorem na podwórko. Mężczyzna wybiegł za nimi z siekierą i rzucił nią w ratowników.

Na szczęście niecelnie. Narzędzie uderzyło w płot i spadł z niego trzonek, wtedy mężczyzna rzucił nim w ratowników. Na miejsce została wezwana policja. Mężczyzna po namowach wyszedł przed dom, jednak w ręku miał nóż. W momencie, w którym funkcjonariusze ruszyli w stronę napastnika, żeby go obezwładnić, ten kolejny raz podjął próbę ataku, rzucając w ratowników nożem.

I tym razem spudłował. Furiat został zatrzymany przez policję w chwili kiedy znajdował się w pomieszczeniu, w którym leżały kolejne noże. 18 lutego Sąd Rejonowy w Skierniewicach przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łódź)

Komentarze wyłączone