Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

74-latek uciekł z miejsca potrącenia pieszej. Kobieta ma złamaną rękę

W ubiegłym tygodniu na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Piekarskiej w Katowicach została potrącona kobieta. Kierujący oplem nie zatrzymał się i uciekł z miejsca wypadku drogowego. Pokrzywdzona 65-latka ze złamaną ręką trafiła do szpitala.

Na miejscu policjanci drogówki ustalili, że kobieta w sposób prawidłowy przechodziła przez jezdnię. Policjanci zabezpieczyli jednak nagrania z kamer monitoringu miejskiego na trasie, którą jechał sprawca wypadku.

Ustalaniem numerów rejestracyjnych zajęli się śledczy z bytomskiej komendy. Wielogodzinne analizy zabezpieczonych nagrań pozwoliły stróżom prawa ustalić, kim jest sprawca wypadku. Wczoraj policjanci zatrzymali 74-latka.

Bytomianin trafił do bytomskiej komendy, gdzie śledczy przedstawili mu zarzuty. Na jego aucie znajdowały się jeszcze uszkodzenia powstałe w wyniku potrącenia kobiety. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Prokurator nałożył na niego poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys. zł. Teraz bytomianin za spowodowanie wypadku, nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone