Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

14-latka za kierownicą BMW próbowała uciec przed policjantami

Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 10:00 na terenie gminy Kcynia w woj. kujawsko-pomorskim. Policjanci dostali zgłoszenie, że po jednej z podkcyńskich wsi, porusza się w aucie marki BMW najprawdopodobniej osoba nieletnia.

Mundurowi po przyjechaniu na miejsce od razu dostrzegli białe bmw, za którego kierownicą siedziała nastolatka. Funkcjonariusze wydali wyraźne sygnały do zatrzymania, ale dziewczyna je zignorowała i wcisnęła pedał gazu z impetem ruszając przed siebie.

Po trwającym kilka minut pościgu kierująca zatrzymała auto. Jak się okazało, za kierownicą siedziała 14-latka, a wraz nią podróżowały dwie koleżanki. Cała trójka została przewieziona do komisariatu, a na miejsce wezwano rodziców.

Pasażerki przekazano opiekunom, natomiast 14-latka została w obecności ojca przesłuchana w związku z popełnionym czynem karalnym tj. niezatrzymaniem się do policyjnej kontroli. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że właściciel pojazdu przekazał nastolatce auto, gdyż miała je posprzątać.

Właściciel bmw za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień został ukarany mandatem. Sprawą 14-latki zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Grożą jej konsekwencje prawne.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone