Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

Pijany z zakazem potrącił pieszą i uciekł z miejsca wypadku [zdjęcia]

We wtorek (05.03.2019) w centrum Dobrego Miasta ok godz. 18:00 na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Zwycięstwa doszło do potrącenia kobiety przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych.

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej 64-letniej kobiecie. Ranna mieszkanka Dobrego Miasta, z licznymi obrażeniami została karetką pogotowia przetransportowana do olsztyńskiego szpitala.

Całe zdarzenie widział przypadkowy świadek, który powiadomił o wszystkim policję. Po krótkich poszukiwaniach funkcjonariusze odnaleźli pojazd marki Opel Vectra, który potrącił kobietę i ustalili kierującego. Okazał się nim 35-latek, mieszkaniec Dobrego Miasta. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu i przyznał się do winy.

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie trzy promile alkoholu. Jak się okazało mężczyzna nie posiada prawa jazdy i ma czynny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a w przeszłości był już zatrzymywany za jazdę po alkoholu, za co dwukrotnie odbywał karę pozbawienia wolności.

35-latek musi się teraz liczyć z zarzutem spowodowania wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości, kierowania pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu, a także nieudzielenia pomocy pieszej.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone