Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Kaczor ze złamanym dziobem trafił pod opiekę specjalistów [zdjęcia]

7 marca w południe do ekopatrolu warszawskiej straży miejskiej, od jednej z mieszkanek Bielan dotarła informacja o rannym kaczorze pływającym w Parku Stawy Kellera.

Strażniczka i strażnik natychmiast udali się na miejsce. Przy akwenie zastali kobietę, która wezwała straż miejską – informacja się potwierdziła. Po stawie pływał kaczor. Już z daleka funkcjonariusze zauważyli że jego dziób ma nienaturalny kształt, a na szyi ma dziwną niebieską obrączkę.

Odłowienie go nie było łatwym zdaniem – okoliczni mieszkańcy oraz Pani, która wezwała ekopatrol starali się zachęcić rannego ptaka, aby ten podpłynął do brzegu. Na szczęście funkcjonariuszom udało się bezpiecznie zwabić i odłowić ptaka.

Po wstępnych oględzinach okazało się, że ciężką ranę spowodowała wyrzucona przez kogoś plastikowa opaska na butelkę. Kaczor prawdopodobnie włożył w nią głowę i próbując się uwolnić złamał dolną część dzioba.

Funkcjonariusze niezwłocznie przewieźli ranne zwierzę do Ptasiego Azylu. Pracownicy obiecali strażnikom, że zrobią wszystko co w ich mocy aby ranny ptak mógł wrócić zdrowy do środowiska naturalnego.

(fot. SM Warszawa)

źródło Straż Miejska Warszawa

Komentarze wyłączone