Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024

Bił, kopał, zadawał rany nożem i uderzał tłuczkiem do mięsa, własnego ojca. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa [zdjęcia]

Na komisariat w Warszawie, tuż po godzinie 23, zgłosił się mężczyzna z licznymi śladami pobicia, który poinformował, że został zaatakowany przez syna. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia, która zabrała poszkodowanego do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pokrzywdzony miał zostać zaatakowany przez syna, który zadawał mu liczne ciosy, kopał i bił po całym ciele. Według relacji mężczyzny syn zadawał mu, także rany cięte.

Policjanci udali się do mieszkania, w którym miało dojść do przestępstwa. Na miejscu zastali 32-letniego syna pokrzywdzonego mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało 32-latek był wcześniej karany i przebywał w zakładzie karnym w związku ze stosowaniem gróźb karalnych wobec ojca.

32-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

(fot. Komenda Stołeczna Policji)

Komentarze wyłączone