Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Pościg za pijanym kierowcą porsche [zdjęcia]

Do zdarzenia doszło wczoraj 21 marca około godziny 17:15 w Łodzi. Policjanci otrzymali informację, jedną z ulic niedaleko centrum miasta porusza się porsche, kierowane najprawdopodobniej przez nietrzeźwego mężczyznę.

Na skrzyżowaniu al. Włókniarzy z ul. Legionów policjanci zauważyli opisane auto, którego kierujący nie miał zapiętych pasów i rozmawiał przez komórkę. Mundurowi nakazali zatrzymanie pojazdu. Kierujący zignorował polecenie, zawrócił na skrzyżowanie i zaczął uciekać w kierunku ul. Pabianickiej. Policjanci ruszyli w pościg za porsche.

Na estakadzie, kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne, po czym zjechał z estakady i zatrzymał pojazd na pasie zieleni. Badanie stanu trzeźwości 41-latka wykazało 2,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

Jak się okazało, to nie pierwsze takie zdarzenie z udziałem 41-latka. 26 lutego br. mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości kierował audi. Wówczas, także uciekał przed patrolem policji doprowadzając do zdarzenia.

41-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania do kontroli drogowej, a także za popełnione wykroczenia. Grozi mu wysoka grzywna, dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a także kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone