Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024

Pracownik pomocy drogowej zginął na obwodnicy Lublina [zdjęcia]

Tragicznie w skutkach zakończył się sobotni wypadek, jaki miał miejsce na obwodnicy Lublina. Około godziny 15:40 na drodze ekspresowej S12/17 pomiędzy węzłami Rudnik a Tatary, na wysokości miejscowości Pliszczyn, pojazd ciężarowy potrącił pracownika pomocy drogowej.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierowca lawety przyjechał zabrać BMW, które uległo awarii. Podczas załadunku pojazdu, schodząc z platformy, został zaczepiony o naczepę ciężarówki, która omijała pojazd. W wyniku tego z dużą siłą uderzył ciałem o swoje auto, a następnie spadł kilka metrów dalej.

Pracownik pomocy drogowej w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Doznał licznych, bardzo poważnych obrażeń ciała w tym wielu złamań. Niestety nie udało się uratować jego życia.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku. Sprawdzane jest m.in. to, czy kierujący ciężarówką 54-letni obywatel Ukrainy zachował ostrożność podczas omijania pojazdu, jak również, czy działania prowadzone przez pomoc drogową na drodze ekspresowej były zgłoszone. Jak wyjaśniali kierowcy, nie było wcześniej żadnego oznaczenia, że zaraz za zakrętem oraz wzniesieniem prowadzone są prace przy załadunku pojazdu. Kierujący DAF-em był trzeźwy.

(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone