Środa, 29 marca 202329/03/2023

Wybuch paczki w Siecieborzycach. Ranna kobieta i dwoje dzieci

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zostały ranne po wybuchu paczki dostarczonej do jednego z domów w jednorodzinnych w Siecieborzycach w woj. lubuskim. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR.

Jak przekazał w rozmowie z rmf24.pl podinspektor Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji, w wyniku eksplozji została poszkodowana 31-letnia kobieta i dwoje jej dzieci w wieku 3 i 7 lat. Cała trójka, w stanie przytomnym, została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR.

Z dotychczasowych ustaleń mundurowych wynika, że w poniedziałek po godzinie 7 rano nieznana osoba zostawiła przed jednym z domów w Siecieborzycach pakunek, który następnie jeden z domowników wniósł do środka. Wtedy przesyłka eksplodowała.

Oprócz trójki poszkodowanych, w domu przebywały jeszcze dwie dorosłe osoby, które nie odniosły obrażeń. Na czas prowadzonych czynności zostały one ewakuowane z budynku.

Na miejscu pracują policyjni pirotechnicy, którzy ustalają jaki materiał wybuchowy znalazł się w paczce i kto mógł ją zostawić.

(fot. pixabay.com, źródło rmf24.pl)

Jeden komentarz

  1. Na miejscu pracują policyjni pirotechnicy, którzy ustalają jaki materiał wybuchowy znalazł się w paczce i kto mógł ją zostawić – co oni biedni ustalą jak monitoringu w pobliżu nie było.
    Ale mnie samego ciekawi, czy przesyłka prosto z Moskwy, czy via Kijów (jak ta rakieta w Przewodowie).