Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Koszmarny wypadek na przejściu. Potrącił ciężarówką 81-latkę i ciągnął przez kilkadziesiąt metrów ZDJĘCIA

Mrągowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w okolicy Ronda Kresowiaków w Mrągowie. 81-latka została na przejściu dla pieszych potrącona przez samochód ciężarowy, a następnie przeciągnięta jeszcze przez kilkadziesiąt metrów. Kobieta trafiła do szpitala.

W czwartek około godz. 15:30 oficer dyżurny mrągowskiej komendy został powiadomiony o wypadku, do jakiego doszło na Rondzie Kresowiaków w Mrągowie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 55-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes, jadąc od strony ul. Wojska Polskiego, przed Rondem Kresowiaków uderzył w 81-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych.

Prawdopodobnie nie wiedząc o tym, że w nią uderzył, i że kobieta zaczepiła się o elementy karoserii, wjechał na rondo, przejeżdżając ponad 30 metrów, ciągnąc ze sobą seniorkę. Kierowca zatrzymał się na rondzie dzięki reakcji świadków.

Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe. Kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.


(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone