Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

„Łowcy głów” w akcji. Zatrzymali poszukiwanego 46-latka [wideo]

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Sekcji do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali 46-letniego Rafała L., podejrzanego o liczne rozboje i włamania.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna został skazany na 12,5 roku więzienia, jednak od 2016 roku „unikał” on kontaktów z wymiarem sprawiedliwości. Śląscy „Łowcy głów” w 2017 roku przejęli jego poszukiwania. Policjanci ustalili, że poszukiwany ukrywa się na terenie Niemiec, a do kraju przyjeżdża dwa razy w roku, aby spędzić czas z rodziną.

Wszystko wskazywało też na to, że unikał on spotkań na terenie woj. śląskiego i posługiwał się najprawdopodobniej tożsamością innej osoby. Ostatecznie policjanci zatrzymali poszukiwanego w ubiegły weekend w wynajętym domku nad Jeziorem Turawskim w woj. opolskim.

Wtedy też potwierdziło się, że posługiwał się on fałszywymi dokumentami. W chwili zatrzymania zarówno Rafał L. jak i jego rodzina byli całkowicie zaskoczeni. Teraz mężczyzna będzie musiał odsiedzieć zasądzone mu 12,5 roku więzienia.

(fot. wideo Policja Śląska)

Komentarze wyłączone