Piątek, 12 lipca 202412/07/2024

Pijany 29-latek wiózł małe dziecko i spowodował 2 kolizje [zdjęcia]

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 16:00 w Gdańsku. Policjanci otrzymali informację, że nietrzeźwy kierowca auta marki Seat, spowodował kolizję z dwoma autami i uciekł z miejsca zdarzenia z małym dzieckiem na rękach.

Policjanci ustali, że kierowca seata na ul. Trakt Świętego Wojciecha najpierw uderzył w tył volkswagena, po czym odjechał w kierunku ulicy Podmiejskiej. Kilka minut później na ul. Podmiejskiej uderzył w tył poprzedzającego go autobusu, a następnie wysiadł z auta z małym dzieckiem i uciekł, pozostawiając pojazd na poboczu drogi.

Policjanci podczas przeszukania samochodu znaleźli m.in  mandat karny wystawiony na 29-letniego mieszkańca Gdańska. Mundurowi udali się do miejsca zamieszkania sprawcy i tam został wylegitymowany, a następnie zatrzymany. Funkcjonariusze zbadali również trzeźwość mężczyzny, alkomat pokazał, że 29-latek był pod wpływem 1,5 promila alkoholu. 

29-latek trafił do aresztu. Kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i za spowodowania kolizji w stanie nietrzeźwości. Niewykluczone również, że usłyszy zarzut narażenia dziecka na bezpośrednią utratę życia lub zdrowia

(fot. Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone