Środa, 29 maja 202429/05/2024

Nie żyje 19-latka, która wypadła z auta podczas dachowania [zdjęcia]

Tragiczny wypadek wydarzył się wczoraj (4 maja) ok. godziny 22:50 na drodze wojewódzkiej nr 432 relacji Śrem – Leszno, przed Wyrzeką.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Mercedes, 18-letni mieszkaniec gminy Śrem, jechał wraz z pasażerami od strony Śremu w kierunku Leszna. Przed Wyrzeką, na łuku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h, na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na prawe pobocze, a następnie dachował na przydrożnym polu.  

Podczas dachowania, jedna z pasażerek mercedesa, 19-letnia mieszkanka Śremu, która siedziała z tyłu i nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa, wypadła z samochodu doznając obrażeń ciała. Kobieta trafiła do szpitala, jednak jej życia nie udało się uratować. Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono do dalszych badań. Pozostali pasażerowie doznali niegroźnych obrażeń ciała.

Kierujący mercedesem 18-latek był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy, które posiadał od trzech miesięcy.

Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone