Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024

Ważne ostrzeżenie pogodowe o gwałtownych burzach!

Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów na przeważającym obszarze kraju do 20 mm, a na Mazurach i Podlasiu do 25 mm.

Temperatura maksymalna od 21°C do 25°C, chłodniej nad morzem – od 18°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Ostrzeżenie o burzach z gradem

Województwo pomorskie powiaty: Gdańsk, gdański, Gdynia, kartuski, kościerski, kwidzyński, malborski, nowodworski, pucki, Sopot, starogardzki, sztumski, tczewski i wejherowski. 
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Województwo pomorskie powiaty: Słupsk i słupski. 
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Województwo pomorskie powiaty: lęborski. 
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Województwo świętokrzyskie powiaty: opatowski, ostrowiecki, sandomierski i starachowicki. 
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Województwo podkarpackie powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, kolbuszowski, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski. 
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Woj. kujawsko-pomorskie, powiaty: aleksandrowski, brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, lipnowski, rypiński, świecki, Toruń, toruński, wąbrzeski, Włocławek i włocławski.

Deszcz 15-25 mm, lokalnie 40 mm, porywy wiatru do 80 km/h.

Województwo warmińsko-mazurskie wszystkie powiaty. 
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Województwo podlaskie wszystkie powiaty. 
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad. Ważność: od godz. 05:30 do godz. 23:00 dnia 18.05.2019 r.

(fot. Fani Pogody)

Komentarze wyłączone