Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Rafał B. podejrzany o celowe przejechanie psa usłyszał zarzut. Grozi mu do 5 lat więzienia

Mężczyzna, który na terenie powiatu zawierciańskiego woj. śląskie celowo przejechał psa leżącego na jezdni najpierw rozjeżdżając mu tułów, a później przejeżdżając po głowie zwierzęcia usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

21-letni Rafał B. mieszkaniec powiatu oleśnickiego usłyszał dziś zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do winy. Drastyczne nagranie, na którym widać, jak kierowca busa rozjeżdża psa leżącego na drodze sprawca opublikował w sieci na jednym z portali społecznościowych.

Sprawą zainteresowała się Fundacja Oleśnickie Bidy, która złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz złoży wniosek o pełnienie roli oskarżyciela posiłkowego. Policjanci szybko ustali personalia podejrzanego i jeszcze tego samego dnia, mężczyzna został zatrzymany. Zwłoki zwierzęcia zostały odnalezione i zabezpieczone do badań. Policjanci i prokurator wnioskują o tymczasowy areszt dla 21-latka.

Podejrzany 21-latek był pracownikiem Fabryki Mebli Bodzio. Zarząd firmy zdecydował już o jego dyscyplinarnym zwolnieniu:

(fot. Oleśnickie Bidy)

Komentarze wyłączone