Środa, 29 maja 202429/05/2024

Wybuch i pożar w kamienicy w w Kędzierzynie-Koźlu. Pod gruzami mogą być ludzie [zdjęcia]


Najprawdopodobniej wybuch gazu był przyczyną eksplozji, a następnie pożaru, do którego doszło wczoraj około godz 19:00 przy ul. Czerwińskiego w Kędzierzynie-Koźlu na Opolszczyźnie.

Eksplozja miała miejsce na drugim piętrze budynku. W efekcie wybuchu zawalił się strop między pierwszą a drugą kondygnacją, zapalił się też dach. W akcji gaśniczej brało udział 38 jednostek straży pożarnej. Ogień został opanowany około godz. 3 rano. W zdarzeniu jedna osoba została ciężko ranna i przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR. Cały czas trwa akcja poszukiwawcza. Ratownicy odgruzowują teren w poszukiwaniu dwóch osób, które mogą wciąż znajdować się pod gruzami budynku. W działaniach biorą udział także psy ratownicze.

Działania będziemy prowadzili dotąd, aż nie stwierdzimy z całą pewnością, że w budynku nikogo nie ma – mówi st. bryg. Krzysztof Kędryk.

Do Kędzierzyna-Koźla przyjechał Opolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Krzysztof Kędryk, na miejscu jest też wojewoda opolski Adrian Czubak, który obiecał pomoc dla pogorzelców. Dzisiaj rano we współpracy z władzami Kędzierzyna-Koźla, rozpocznie się szacowanie szkód i opracowanie planu pomocy poszkodowanym. Inspektorzy nadzoru budowlanego ocenią stan budynku i to, czy będą mogli do niego wrócić lokatorzy.

(fot. Nowa Trybuna Opolska NTO )

Komentarze wyłączone