Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Nie żyje jeden z kierowców poszkodowanych w wypadku autobusów w Bydgoszczy [zdjęcia]

Nie udało się uratować życia jednego z kierowców, który został poważnie ranny w zderzeniu dwóch autobusów w Bydgoszczy. W poniedziałek wieczorem rodzina zmarłego wydała oświadczenie:

W dniu 10 czerwca w godzinach wieczornych odszedł nasz ukochany mąż, ojciec i przyjaciel Robert Mieczkowski, kierowca autobusu ranny w sobotnim wypadku w centrum Bydgoszczy. Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie, pomoc oraz zainteresowanie w tych niezwykle trudnych dla nas chwilach. Jednocześnie bardzo prosimy przedstawicieli mediów o uszanowanie naszej żałoby i nie kontaktowanie się z nami w sprawie naszej tragedii. Z wyrazami szacunku, Rodzina

Przypomnijmy, do wypadku doszło ok. godz. 2 w nocy z soboty na niedzielę w centrum Bydgoszczy, obok hotelu na ulicy Bernardyńskiej, gdzie w związku z przebudową występują przewężenia jezdni. Najciężej ranni zostali kierowcy autobusów. Obaj byli zakleszczeni w pojazdach. Strażacy musieli u użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, aby wydostać poszkodowanych. Do szpitali trafiło łącznie 17 osób. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Na miejscu policjanci przesłuchali świadków i zebrali dowody mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu i okoliczności wypadku. Trwa wyjaśnianie przyczyn tego zdarzenia.

(for. KMP Bydgoszcz)

Komentarze wyłączone