Środa, 29 maja 202429/05/2024

Potrącił rodzinę na przejściu dla pieszych. Dwoje małych dzieci trafiło do szpitala

Do wypadku doszło we wtorek 2 lipca około godz. 11:00 na ul. Wojska Polskiego w Łodzi. Natychmiast na miejsce zgłoszenia został wysłany patrol ruchu drogowego.

Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 60-letni kierujący mercedesem jadąc ulicą Wojska Polskiego zbliżając się do wyznaczonego przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności, nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił 30-letniego mężczyznę, który pchał wózek ze swoimi dziećmi. Dzieci w wieku 2 i 4 lat zostały przewiezione do szpitala. Kierującego i opiekuna dzieci poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie.Jak się okazało, 30-latek opiekuje się dziećmi mając promil alkoholu w organizmie. Badaniu stanu trzeźwości poddano również 60-latka – był trzeźwy.

Kierującemu mercedesem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. 30-letni opiekun dzieci usłyszy zarzut nieprawidłowego sprawowania opieki nad dziećmi za co grozi mu kara pozbawienia wolności dla lat 5.

(fot. KMP w Łodzi)

Komentarze wyłączone