Środa, 29 maja 202429/05/2024

Zaatakowali siekierą 21-latka. Grozi im dożywocie [foto]

Wczoraj, na wniosek policji i prokuratury sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące dwóch mężczyzn, którzy w poniedziałek 1 lipca w Radlinie zaatakowali 21-latka. Jeden z nich sięgnął po siekierę a drugi zadał nią ciosy, usiłując dokonać jego zabójstwa. 27 i 46-latek dopuścili się tego przestępstwa w warunkach recydywy. Grozi im dożywocie.

W toku śledztwa ustalono, że pokrzywdzony przyszedł do mieszkania 46-latka. Na klatce schodowej wywiązała się między nimi kłótnia o pieniądze. Dołączył do niej 27-latek. W pewnym momencie starszy z mężczyzn poszedł do domu i wrócił z siekierą. Podał ją 27-latkowi, a ten dwukrotnie uderzył nią 21-latka w szyję i nogę. Patrol policji zastał rannego pokrzywdzonego. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Chwilę po zdarzeniu śledczy zatrzymali 46-latka, a na drugi dzień 27-latka.

Wczoraj oboje stanęli przed obliczem sądu. Napastnicy mają już na swoim koncie przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Za pomocnictwo i usiłowanie zabójstwa, jako recydywistom, grozi im nie mniej niż 8 lat więzienia. Najsurowszy wymiar kary to dożywocie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim.

(fot.Policja Śląska)

Komentarze wyłączone