Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Podjechali busem oklejonym czarną folią i ukradli lawetę z koparką. Złodziei nagrała kamera WIDEO

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież lawety, na której znajdowała się koparka. Do przestępstwa doszło na terenie jednej z jeleniogórskich firm, a wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na 108 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu jaworskiego w wieku 42 i 31 oraz 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego podejrzanych o kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło na terenie jednej z jeleniogórskich firm. Mężczyźni ukradli lawetę, na której znajdowała się koparka. Wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na 108 tysięcy złotych. Zatrzymani w celu uniemożliwienia identyfikacji busa, którym podjechali na teren firmy, okleili go czarną folią na tyle skutecznie, że zablokowali drzwi, dlatego jeden z mężczyzn, aby podpiąć lawetę do pojazdu, zmuszony był wyjść przez okno.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policję. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie na podstawie analizy nagrań z kamer oraz zebranych informacji już po dwóch godzinach zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o ten czyn na terenie innego powiatu i odzyskali skradzione mienie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 42-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące, 31-latek trafił również do aresztu śledczego, gdyż miał do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 7 miesięcy za inne czyny, a 35-latek został objęty dozorem policyjnym.


(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone