Środa, 06 grudnia 202306/12/2023

Zostawiła 8-miesięczne dziecko w zamkniętym samochodzie. Dziewczynka trafiła do szpitala [foto]

Blisko godzinę, spędziła 8-miesięczna dziewczynka zostawiona przez swoją matkę w zamkniętym samochodzie na terenie giełdy w Lubinie na Dolnym Śląsku. Dziecko z objawami odwodnienia trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Przechodnie zauważyli na parkingu małe dziecko zamknięte w samochodzie, które głośno płakało. Auto było zaparkowane w nasłonecznionych miejscu, a temperatura na zewnątrz wynosiła 25 stopni Celsjusza. Zaniepokojeni świadkowie zadzwonili pod numer 112. Jak się okazało, rodzice dziewczynki przebywali w tym czasie na giełdzie, gdzie sprzedawali odzież. Nie było ich około 50 minut. 31-letnia matka, zostawiła dziecko w samochodzie, kiedy spało i poszła handlować na giełdę. Gdy na miejsce dotarli policjanci, w tym samym czasie do auta podeszła matka dziewczynki, która otworzyła drzwi samochodu. Była zaskoczona obecnością funkcjonariuszy. Pod jej opieką znajdowało się jeszcze dwoje dzieci. Funkcjonariusze wezwali zespół pogotowia ratunkowego, który po wstępnych badaniach, przewiózł dziewczynkę do szpitala, gdzie lekarz pediatra podjął decyzję o pozostawieniu dziecka w placówce z uwagi na objawy odwodnienia. Pozostała dwójka małoletnich przekazana została ich ojcu, który pojawił się na miejscu interwencji.

31-letnia matka została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Usłyszała już zarzuty. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubińska)

Komentarze wyłączone