Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Mając prawie 2 promile, testował nowe auto kolegi

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, zatrzymali mężczyznę, który wybrał się na przejażdżkę kupionym chwilę wcześniej samochodem. W samej przejażdżce nie byłoby nic złego, gdyby nie fakt, że kierujący miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a pojazd nie był w ogóle zarejestrowany.

Funkcjonariusze dostali informacje o mężczyźnie, który prawdopodobnie będąc pod wpływem alkoholu, chce jechać samochodem. Po chwili, mundurowi byli już na miejscu. Podczas kontroli od razu wyczuli silną woń alkoholu, wydobywającą się z auta. Po przebadaniu policyjnym alkomatem okazało się, że 32-letni wrocławianin ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna oświadczył policjantom, że chciał się tylko przejechać autem zakupionym przez siedzącego na fotelu obok kolegę. 32-latek przyznał też, że samochód nie został jeszcze zarejestrowany, a zamontowane w aucie tablice rejestracyjne pochodzą z innego pojazdu. Co za tym idzie, pojazd ten nie miał prawa poruszać się po drodze. Nie posiadał również wykupionego ubezpieczenia OC, co zagrożone jest wysokimi karami pieniężnymi sięgającymi prawie 4500 złotych.

Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany i doprowadzony do najbliższego komisariatu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozić może teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone