Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

Ucieczkę przed policją zakończył na drzewie. Był pod wpływem narkotyków [foto]

Policjanci zatrzymali 25-latka, który kierował samochodem będąc pod wpływem amfetaminy. Do zatrzymania doszło po pościgu, który miał miejsce w Lipińcu woj. wielkopolskie.

W środę policjanci zauważyli samochód osobowy, którego kierowca dziwnie zachowywał się na drodze. Kiedy mundurowi podjęli próbę zatrzymania pojazdu przy użyciu sygnałów świetlnych, kierowca nagle zaczął przyspieszać i uciekać peugeotem w stronę miejscowości Dębiniec. Policjanci ruszyli za nim w pościg. W pewnym momencie kierujący peugeotem zjechał na drogę leśną, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i z impetem uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, 25-latek kierował pojazdem będąc pod wpływem amfetaminy.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia z uwagi na fakt, iż nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował jazdę, mimo wydania przez policjanta polecenia do zatrzymania pojazdu. Odpowie także za kierowanie pojazdem pod wpływem substancji zabronionej oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(fot. KPP Chodzież)

Jeden komentarz

  1. Bardzo dobrze baranowi.Powinien swoim pustym łbem przywalić w drzewo:-)