Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Umyślnie wjechał w grupę pieszych idących chodnikiem i pobił 22-latkę [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali 27-latka, który będąc w stanie nietrzeźwości umyślnie potrącił troje pieszych, po czym wysiadł z samochodu i zaatakował jedną z kobiet. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

27-letni mieszkaniec Wałbrzycha w miniony czwartek wieczorem na ul. Młynarskiej w Wałbrzychu kierując samochodem dostawczym umyślnie zjechał z jezdni  i potrącił idących chodnikiem pieszych. Pokrzywdzeni to dwie kobiety w wieku 18 i 22 lat oraz 23-letni wałbrzyszanin. Dodatkowo sprawca wysiadł z pojazdu i zaatakował 22-latkę uderzając ją kilkakrotnie pięścią w twarz i powodując poważne obrażenia głowy, a następnie uciekł.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący to były partner 22-latki. Poszukiwany mężczyzna został po chwili zatrzymany. Jak się okazało w momencie popełnienia czynu znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie 1,25 promila alkoholu. 27-latek odpowie za narażenie pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

(fot. KMP Wałbrzych)

Komentarze wyłączone