Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Założył 22-latkowi łańcuch na szyję i prowadził ulicami Głogowa [zdjęcia]

Głogowscy policjanci podczas patrolu, zatrzymali na jednym z osiedli mężczyznę, który prowadził przywiązanego do łańcucha 22-latka. Zatrzymany tłumaczył, że został oszukany i postanowił zatrzymać sprawcę przy sobie. Policjanci ujawnili przy nich także narkotyki.

Funkcjonariusze pełniąc nocną służbę zwrócili uwagę na niecodzienne zachowanie dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 22-latek siedział na ziemi, a obok niego stał pobudzony 33-letni mężczyzna, który w ręku trzymał linkę alpinistyczną, do której przypiął 22-latka, a na jego szyi założył łańcuch spięty kłódką.

Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że wcześniej został oszukany i dlatego postanowił zatrzymać oszusta, aby mu nie uciekł. 22-latek nie stawiał oporu ani nie wołał o pomoc wierząc, że sytuacja zaraz się uspokoi.

Powodem całego zajścia miało być to, że 33-latek wpłacił zaliczkę na mieszkanie, wynajęte od 22-latka, a kluczy do domu nie otrzymał. Policjanci przy zatrzymanych ujawnili również narkotyki. Wkrótce obaj mężczyźni staną przed sądem.

(fot. Policja Głogowska)

Komentarze wyłączone