Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024

Wjechał autem do tunelu dla pieszych. Był pod wpływem alkoholu i narkotyków [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali 27-letniego kierowcę, który wjechał samochodem do tunelu dla pieszych. Jak się okazało kierowca był pod wpływem alkoholu i narkotyków. 

W miniony poniedziałek około godz. 4.30 policjanci zauważyli, że w udostępnionej do ruchu części ul. Bohaterów Monte Cassino w Sopocie, kierujący samochodem wykonuje dziwne manewry. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, ale w tym momencie kierujący samochodem nagle wjechał do tunelu dla pieszych znajdującego się pod torami kolejowymi.

Samochodem jechało czterech kolegów, a kierującym był 27-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Przeprowadzone badanie wykazało, że 27-latek ma promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca toyoty został zatrzymany. W rozmowie z policjantami tłumaczył się, że razem z kolegami wcześniej świętował narodziny dziecka, a teraz wracali do domu. Jak się okazało po wstępnym badaniu śliny, 27-latek był także pod wpływem amfetaminy.

W wyniku dalszych działań funkcjonariusze znaleźli ukryte w bieliźnie zatrzymanego zawiniątko z zawartością białej substancji. Znaleziony towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy i przekazany biegłemu do dalszych badań fizykochemicznych. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

(fot. KMP w Sopocie)

Komentarze wyłączone