Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Pijany obywatel Ukrainy ugodził nożem swoją partnerkę. Kobieta trafiła do szpitala

Zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa przedstawiono obywatelowi Ukrainy, który zaatakował nożem i ranił swoją partnerkę. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Teraz grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

W minioną niedzielę około południa policjanci z Warszawy otrzymali zgłoszenie, że w budynku przy ul. Malborskiej ktoś potrzebuje pomocy. Drzwi wskazanego mieszkania otworzył nietrzeźwy mężczyzna. W łazience policjanci znaleźli jego nieprzytomną partnerkę. 37-latka miała ranę szyi. Ratownicy opatrzyli poszkodowaną i przewieźli ją do szpitala. Motywem ataku była prawdopodobnie zazdrość o partnerkę, która chciała zakończyć związek z mężczyzną.

Mundurowi zatrzymali 45-latka. Obywatel Ukrainy trafił do policyjnej izby zatrzymań. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,6 promila w wydychanym powietrzu. Prokuratura przedstawiła mężczyźnie zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa 37-latki. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo 45-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Komenda Stołeczna Policji)

Komentarze wyłączone