Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024

Policjanci uratowali życie mężczyźnie, który stracił przytomność na ulicy [wideo]

Policjanci, dzięki natychmiastowej reakcji świadka, uratowali życie 30-latkowi, który zasłabł na chodniku, a następnie stracił przytomność. W wyniku podjętej przez funkcjonariuszy reanimacji, mężczyznę udało się uratować. 30-latek został przewieziony do szpitala. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Do policjantów pełniących służbę patrolową na terenie Jawora, podbiegł mężczyzna z prośbą o pomoc. Okazało się, że po drugiej stronie ulicy na chodniku leży mężczyzna, który zasłabł i ma trudności z oddychaniem. Funkcjonariusze udzielili poszkodowanemu mężczyźnie pomocy przedmedycznej i za pośrednictwem dyżurnego komendy w Jaworze na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe.

W trakcie oczekiwania na przybycie ratowników medycznych mężczyzna nagle stracił przytomność i przestał oddychać. Mundurowi natychmiast przystąpili do działań reanimacyjnych. Po uprzednim sprawdzeniu podstawowych czynności życiowych oraz udrożnieniu dróg oddechowych, rozpoczęli resuscytację krążeniowo–oddechową przy wykorzystaniu rurki ustno-gardłowej. Dzięki wdrożonym czynnościom ratowniczym, 30-latek po około 2-3 minutach odzyskał oddech, a następnie został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala.

(fot. wideo Policja

Komentarze wyłączone