Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024

Kradł z kalkulatorem w ręce, bo nie chciał przekroczyć 500 zł. Pomylił się w rachunkach [foto]

Policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który wybrał się do ostrowieckiego hipermarketu z kalkulatorem i chciał ukraść towary o łącznej wartości mniejszej niż 500 złotych, tak by jego czyn nie był zakwalifikowany jako przestępstwo. W konsekwencji jednak złodziej pomylił się w swoich obliczeniach i przekroczył wyznaczoną kwotę o 6 złotych. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 13:00 na terenie jednego z hipermarketów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ochrona ujęła mężczyznę, podejrzewanego o kradzież. Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że 46-latek dopuścił się kradzieży różnego rodzaju artykułów. Mężczyzna chodził po sklepie i przy pomocy kalkulatora skrupulatnie podliczał wartość towaru, który zamierzał ukraść, tak aby nie przekroczyła ona 500 złotych, co kwalifikowane byłoby jako wykroczenie.

Jak się jednak okazało 46-latek pomylił się w swoich rachunkach, ponieważ wartość produktów wyniosła nieco ponad 506 i przekroczyła wyznaczoną kwotę. Dzisiaj mieszkaniec gminy Bodzechów usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Świętokrzyska)

4 komentarze

  1. To w Polsce takie prawo jest, że 300, 400 itp to wykroczenie a 500+ to przestępstwo ? To ciekawe jest. Ile się jeszcze człowiek musi nauczyć… To chyba trzeba pójść siedzieć żeby zdobyć taką wiedzę ?

  2. Poprawna odmiana to „Ostrowieckiego” nie Ostrowskiego. Trochę rzetelności i poprawności.

  3. Ja p***** wielkie chalo o 6 złotych i nagłaśnianie sprawy jakby człowieka zabił conajmniej,w po***** kraju żyjemy z po**** rządem.