Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Traktorzysta był tak pijany, że nie zauważył jak z przyczepy spadło mu drewno [foto]

Policjanci z Rudnej na Dolnym Śląsku otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który prowadząc ciągnik rolniczy uszkodził ogrodzenie jednej z posesji i prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Jak się okazało mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Na dodatek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, a jego ciągnik nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna wracał z lasu ciągnikiem wraz z przyczepą, na której przewoził drzewo. W pewnym momencie uszkodzeniu uległo koło przyczepy. W wyniku tego, źle zabezpieczone drewno zaczęło wypadać na jezdnię. Mężczyzna był tak pijany, że nie zauważył tego i dalej kontynuował swoją jazdę. W konsekwencji spadające drzewo uszkodziło ogrodzenie jednej z posesji. Na miejsce został wezwana policja.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny siedzącego za kierownicą ciągnika. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, 62-latek był poszukiwany do odbycia 3 – miesięcznej kary pozbawienia wolności. Dodatkowo policjanci ustalili, że pojazd którym poruszał się nieodpowiedzialny kierowca nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC.

62-latek stracił swoje prawo jazdy i trafił do policyjnej celi. Odpowie za kierowanie ciągnikiem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie musiał liczyć się z opłatą karną za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC.

(fot. Policja Dolnoślaska)

Komentarze wyłączone