Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Nie chciał oddać się w ręce policjantów. Zabarykadował się w domu z dziećmi, ugryzł funkcjonariusza

34-letni mieszkaniec Łazisk Górnych zabarykadował się w swoim mieszkaniu, grożąc pozostałym lokatorom wysadzeniem budynku w powietrze. Podczas, gdy interweniujący na miejscu policjanci obezwładniali agresora ten znieważył mundurowych, a jednego z policjantów pogryzł.

Funkcjonariusze zostali wezwani do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinym w Łaziskach Górnych. 34-letni mężczyzna miał awanturować się, po czym zamykając się w mieszkaniu z dwójką małych dzieci, w tym z dwumiesięcznym niemowlęciem groził, że wysadzi budynek w powietrze.

Na miejscu natychmiast pojawiły się służby. Policjanci obezwładnili agresywnego mężczyznę. To właśnie wtedy napastnik znieważył interweniujących mundurowych, a jednego z nich pogryzł. Dzieciom na szczęście nic się nie stało.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu gdzie usłyszał cztery zarzuty, w tym: znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz stworzenia sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia dla życia i zdrowia współlokatorów. 34-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone