Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Pijany 18-latek doprowadził do wypadku. Siedem osób rannych [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Opatowickiej z Drogą Krajową nr 11 w Tarnowskich Górach. Pijany 18-latek, który kierował audi, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z samochodem osobowym marki Renault Scenic. W zdarzeniu ucierpiało siedem osób, które z obrażeniami ciała trafiły do szpitali.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi A3, nie zastosował się do znaku „stop” i wjechał na skrzyżowanie nie udzielając pierwszeństwa przejazdu 63-letniemu kierującemu renaultem.

W wyniku zderzenia pojazdów, aż siedem osób odniosło obrażenia – trzy 16-letnie dziewczyny podróżujące audi, 62-letnia kobieta i 63-mężczyzna, którzy byli pasażerami renaulta. Wszystkie te osoby trafiły do pobliskich szpitali.

Jak się okazało 18-letni kierowca audi był pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniać będzie miejscowa prokuratura we współpracy z tarnogórską jednostką policji.

(fot. KPP Tarnowskie Góry)

Komentarze wyłączone