Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

W siedmioro jechali volkswagenem. Wieźli kozę w różowych skarpetkach na osiemnastkę koleżanki

18-letni kierowca jechał na osiemnaste urodziny koleżanki trzyosobowym volkswagenem transporterem, do którego zabrał sześcioro pasażerów oraz… kozę. Policjanci drogówki zatrzymali mu prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór w Witkowicach (gmina Kęty) w woj. małopolskim. Policjanci zatrzymali do kontroli na ulicy Beskidzkiej samochód dostawczy marki VW Transporter. Za kierownicą pojazdu siedział 18-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, a obok niego na miejscu pasażera siedziała 16-letnia mieszkanka Witkowic.

Podczas policyjnych czynności funkcjonariusze usłyszeli podejrzane hałasy dochodzące z tylnej części pojazdu. Nakazali kierowcy otworzyć część ładunkową pojazdu. Jak się okazało, wewnątrz, bez jakichkolwiek zabezpieczeń, podróżowało pięciu chłopaków w wieku od 17 do 21 lat oraz … koza w różowych skarpetach.

W rozmowie z kierowcą funkcjonariusze ustalili, że wszyscy jechali na osiemnastkę do swojej koleżanki, a koza miała być prezentem urodzinowym.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, nałożyli mandat i punkty karne za przewożenie osób niezgodnie z przepisami i w liczbie większej niż dopuszczalna liczba pasażerów. 

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. Jeszcze powinni ich eskortowac przeciez to wazne wydarzenie tak jak poród… ;D

  2. A co się stało z kozą?