Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Ucieczka przed policją zakończona dachowaniem [foto]

Bolesławiecka drogówka zatrzymała po pościgu mężczyznę, który odjechał z miejsca kolizji i uciekał przed policjantami. Ścigany mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz był osobą poszukiwaną do odbycia kary 9 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci z Bolesławca na jednej z ulic miasta otrzymali zgłoszenie od kierowcy o pojeździe, który przed chwilą uderzył w jego auto a sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Kiedy funkcjonariusze zlokalizowali opisany przez zgłaszającego samochód, natychmiast podjęli działania aby go zatrzymać. Kierowca nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez mundurowych i zaczął uciekać wyjeżdżając poza teren miasta. Policjanci ruszyli w pościg.

W pewnym momencie uciekający kierowca stracił panowanie nad pojazdem uderzając w innego uczestnika ruchu drogowego. Następnie dachował, po czym wysiadł z auta i kontynuował ucieczkę. Po krótkim pościgu pieszym bolesławieccy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego.

Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Bolesławcu w celu odbycia kary pozbawienia wolności na okres 9 miesięcy w związku z wcześniejszym złamaniem sądowego zakazu. Teraz będzie się musiał liczyć ze zwiększeniem kary w związku z nowymi „wyczynami”, jakich się dopuścił.

(fot. Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone