Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Myślała, że rozmawia z córką, straciła ponad 15 tys. złotych

Mieszkanka Świebodzina została oszukana i straciła ponad 15 tysięcy złotych. Starsza kobieta sądząc, że rozmawia ze swoją córką została poproszona o przygotowanie wszystkich pieniędzy jakie posiada i przekazanie gotówki kurierowi. Pieniądze przepadły, a seniorka straciła oszczędności.

W ostatnim czasie, kilkoro starszych osób w Świebodzinie próbowano oszukać podczas telefonicznej rozmowy. Niestety jedna z tych prób okazała się skuteczna. Do 72-letniej kobiety w godzinach porannych zadzwonił telefon. W słuchawce słychać było kobiecy głos. 72-latka sądziła, że dzwoni do niej córka. Kobieta w słuchawce przekonywała, że pilnie potrzebuje pieniędzy i jest w banku. Zapytała 72-latki ile posiada gotówki w domu. Kiedy usłyszała kwotę ponad 15 tys. zł nakazała włożyć je do kopert i schować do torby. Do telefonu podała rzekomą pracownicę banku, która oświadczyła, że po pieniądze przyjedzie kurier i zabroniła z nim rozmawiać dla bezpieczeństwa. Niestety przekazane pieniądze przepadły.

Pomimo prowadzonych wielu kampanii, ostrzegających o oszustwach dokonywanych na seniorach, nadal zdarzają się sytuacje, w których starsze osoby tracą oszczędności swojego życia. Chociaż historie przedstawiane przez oszustów są różne to łączy je jeden schemat. Zazwyczaj na telefon stacjonarny dzwoni osoba, która przekonuje iż jest naszą bliską ma problemy, potrzebuje gotówki. Nie ma jednak możliwości odebrania jej osobiście, dlatego zjawi się po nią fałszywy policjant. Każda taka historia powinna być dla nas sygnałem, że coś jest nie tak – dlatego, że POLICJA NIGDY NIE PRZYJMUJE PIENIĘDZY!

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone