Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Od czterech dni był poszukiwany. Odnaleziono go w trawie, kilka kilometrów od domu [zdjęcia]

Policjanci wspierani przez straż pożarną od poniedziałku prowadzili poszukiwania zaginionego 80-letniego mieszkańca Zabrza. Mężczyzna przez 4 dni błądził po nieużytkach. Mundurowi odnaleźli go dzisiaj rano leżącego w trawie, kilka kilometrów od domu. Mężczyzna został przekazany pod opiekę załogi karetki pogotowia, na szczęście jego życiu nic nie zagraża.

W poniedziałek 7 października policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 80-letniego mężczyzny. Zaginięcie seniora zgłosił jego syn. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania 80-latka, w których oprócz policjantów z Zabrza, zaangażowani zostali także mundurowi z katowickiego oddziału prewencji, oraz straż pożarna. W trakcie poszukiwań wykorzystano drony oraz psy tropiące. Policjanci rozpoczęli akcję w rejonie najbliższego sąsiedztwa, sprawdzali też główne ciągi komunikacyjne, cieki wodne oraz drogi i ścieżki prowadzące do lasu.

W poszukiwania zaangażowano lokalne media, co pozwoliło ustalić, że zaginiony był widziany w okolicach ulicy Ofiar Katynia. Dzisiaj, około godz. 9.00 policjanci odnaleźli 80-latka kilka kilometrów od miejsca zamieszkania, w rejonie kompleksu leśnego między ulicami Ofiar Katynia, Boczną a oczyszczalnią ścieków.

Zziębnięty i mokry 80-latek najprawdopodobniej błądził przez cały czas po nieużytkach w tej okolicy. Kiedy odnaleźli go policjanci, mężczyzna leżał w trawie. Kontakt z nim był utrudniony i nie był w stanie logicznie wytłumaczyć, co się z nim działo. Policjanci przekazali go pod opiekę załogi karetki pogotowia. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone