Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Ucieczkę przed policjantami zakończył na słupie. 33-latek nietrzeźwy i bez uprawnień [zdjęcia]

33-latek został zatrzymany wczoraj przez policjantów z Sosnowca, po tym jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie uciekając, doprowadził do kolizji z innym samochodem. Jak się okazało 33-latek nie miał uprawnień do kierowania, a w wydychanym przez niego powietrzu było prawie pół promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 19 na ul. Nowopogońskiej w Sosnowcu. Policjanci podczas prowadzonej kontroli trzeźwości w ramach akcji „Znicz” postanowili sprawdzić kierowcę samochodu marki Rover.

Mężczyzna na widok mundurowych zaczął jednak uciekać. Pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych, kierowca wciąż nie zamierzał zatrzymać samochodu i ostatecznie, na skrzyżowaniu ulic Będzińskiej i Suchej, doprowadził do kolizji z samochodem osobowym marki Dodge, kończąc jazdę na ulicznej latarni.

Kierowca próbował jeszcze uciec pieszo, został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy. W wyniku kolizji żaden z jej uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Jak się okazało uciekający 33-latek nie miał uprawnień do kierowania, a w jego organizmie było blisko pół promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Za niezatrzymanie się do kontroli może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Odpowie także za jazdę po użyciu alkoholu.

(fot. KMP w Sosnowcu)

Komentarze wyłączone