Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Z 5 promilami alkoholu w organizmie opiekowała się 3-letnim dzieckiem [zdjęcia]

Funkcjonariusze policji z Rybnika zatrzymali 46-letnią matkę, która „opiekowała się” swoim 3-letnim synem mając 5 promili alkoholu w organizmie. 46-latce może grozić kara nawet 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 11 listopada, około godziny 16.00 w jednym z mieszkań przy ulicy Lotników w Rybniku. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że miało tam dojść do awantury pomiędzy znajomymi, a opiekę nad dzieckiem miała sprawować pijana matka. 

Na miejscu policjanci zastali trzy nietrzeźwe osoby i 3-letnie dziecko. W mieszkaniu były porozrzucane butelki po alkoholu, a chłopcem nikt się nie zajmował. Kompletnie pijana matka nie była w stanie odpowiedzieć mundurowym, jak ma na imię chłopczyk.

Mundurowi przebadali rybniczankę na zawartość alkoholu i okazało się, że ma ona w organizmie pięć promili. 3-latek został przekazany rodzinie z pogotowia interwencyjnego, a nieodpowiedzialna kobieta z uwagi na wynik badania alkomatem, została przewieziona do szpitala.

46-latka trafiła do aresztu. Jeżeli potwierdzi się, że kobieta naraziła dziecko na niebezpieczeństwo, grozić jej może nawet 5 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone