Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

BMW uderzyło w słup i zatrzymało się na drzewach. Kierowca pijany i bez uprawnień [zdjęcia]

Do groźnego wypadku doszło w nocy z wtorku na środę w Janowicach. 28-letni kierujący BMW zjechał z drogi i uderzył w słup. Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 28-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w przepust, a następnie ściął słup energetyczny i zatrzymał się na drzewach. Po przyjeździe na miejsce służby zastały kompletnie zniszczone BMW. Kierujący pojazdem 28-latek z obrażeniami ciała została przetransportowany do szpitala w Tarnowie.

Jak się okazało, 28-latek po wypiciu kilku kieliszków alkoholu postanowił pojeździć po okolicy. Jego brawura zakończyła się w Janowicach, a kontrola trzeźwości wykazała ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejne ustalenia policjantów potwierdziły dodatkowo brak uprawnień do prowadzenia samochodów. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. Policja Tarnowska)

Komentarze wyłączone