Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Potrącił 15-latkę na przejściu i uciekł. Miał 2 promile [wideo]

43-latek kierujący oplem potrącił 15-latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych w Skarżysku-Kamiennej, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Sprawcę wypadku zatrzymali świadkowie, którzy o zdarzeniu powiadomili policję. Jak się okazało 43-latek był pijany. Ranna nastolatka została przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18 na ulicy Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej. Policjanci ustalili, że przechodząca przez przejście dla pieszych na zielonym świetle 15-latka, została potrącona przez kierującego oplem, który wyjechał z ulicy Krasińskiego. Następnie sprawca wjechał na chodnik i nie udzielając pomocy poszkodowanej próbował uciec z miejsca zdarzenia.

Świadkowie ujęli sprawcę i powiadomili policję. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Skarżyska. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu.

Mężczyzna tłumaczył, że jadąc ze swoją 10-letnią córką wypadł z jezdni i uderzył w znak drogowy. Nie widział jednak żadnej pieszej w tym miejscu, którą miałby potrącić.

Poszkodowana 15-latka została przewieziona do szpitala. Na szczęście doznała jedynie potłuczeń ciała i jej zdrowiu nic nie zagraża. 43-latkowi za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia. Niewykluczone są także inne zarzuty dla 43-latka.(fot. wideo KPP Skarżysko-Kamienna)

Komentarze wyłączone