Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

18-latek uciekał przed policjantami, chciał by było jak na amerykańskich filmach [foto]

18-letni kierowca volkswagena nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas pościgu wyrzucał z samochodu wszystko co miał pod ręką, m. in. butelki, kołdrę, poduszkę. Wielokrotnie próbował też zepchnąć radiowóz z drogi. Nastolatek tłumaczył policjantom, że ucieczkę zaplanował tak, aby wyglądała jak w amerykańskich filmach. Grozi mu 5 lat więzienia.

Policjanci z Lubina, na ulicy Legnickiej podjęli pościg za kierującym samochodem osobowym marki Volkswagen, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna mimo wysyłanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych kontynuował swoją ucieczkę jadąc całą szerokością jezdni, zmuszając inne pojazdy do gwałtownego hamowania lub zmiany pasa ruchu.

Podczas pościgu kierujący wyrzucał ze swojego samochodu różne przedmioty m. in. butelki, kołdrę, poduszkę. Stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Kierujący golfem doprowadził także do kolizji z pojazdem uprzywilejowanym najeżdżając na jego tył. Po wjeździe do Legnicy, na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Rzeszotarskiej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę.

Po wylegitymowaniu okazało się, że kierowca to mieszkaniec Lubina w wieku 18 lat, znany już policjantom, gdyż był niejednokrotnie zatrzymywany w związku z innymi przestępstwami.

Na pytanie policjantów dlaczego nie zatrzymał się do kontroli drogowej,18-latek swoje zachowanie tłumaczył tym, że takie pościgi oglądał w amerykańskich filmach. Chciał, by w jego przypadku wyglądało to podobnie.

Ponadto, zatrzymany mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

18-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

(fot. KPP Lubin)

Komentarze wyłączone