Sobota, 08 maja 202108/05/2021

Grożąc przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania… hot doga [zdjęcia]

Zdarzenie miało miejsce na jednej ze stacji paliw w Olsztynie. Napastnik grożąc obsłudze przedmiotem przypominającym broń zażądał wydania… hot doga. Po kilku godzinach od zajścia, 26-latek podejrzany o rozbój został zatrzymany. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

We wtorek 19 listopada olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na jednej ze stacji paliw w mieście. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zamaskowany mężczyzna zażądał od pracownika stacji wydania hot doga, grożąc przedmiotem przypominającym broń, a następnie uciekł w nieznanym kierunku. Sprawca najprawdopodobniej posługiwał się bronią gazową, co ostatecznie potwierdzi badanie biegłego.

Obsługa stacji o zdarzeniu poinformowała policjantów, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastnika. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano 26-latka podejrzanego w tej sprawie. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

(fot. KMP w Olsztynie)

Komentarze wyłączone