Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi. Z mieszkania dobiegały krzyki

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miała 32-letnia matka, która opiekowała się swoimi synami w wieku 2 i 4 lata. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

W niedzielę 18 kwietnia, około godziny 16.00 policjanci z Jeleniej Góry otrzymali zgłoszenie od kuratorki, że najprawdopodobniej jej podopieczna po pijanemu opiekuje się swoimi synami. Z mieszkania dobiegały krzyki, jednak nikt nie otwierał. Policjanci skontaktowali się z właścicielem i ostatecznie udało się do mieszkania wejść bez użycia siły. 

W lokalu panował bałagan i wszędzie czuć było dym papierosowy. Na łóżku leżała 32-letnia matka wraz ze swoimi synami w wieku 2 i 4 lat. Kobieta paliła papierosa, a wszędzie porozrzucane były niedopałki. Była kompletnie pijana. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko 3 promile. Na miejscu pojawiła się babcia dzieci i ciocia, które przejęły nad nimi opiekę.

32-latka trafiła do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. O sytuacji  powiadomiony zostanie sąd rodzinny. Obecnie policjanci sprawdzają czy matka sprawując opiekę nad dziećmi w takim stanie stworzyła zagrożenia dla ich życia lub zdrowia. Za to przestępstwo grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. info112.pl)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone