Zwłoki 6 osób, w tym dzieci znaleziono pod gruzami domu w Szczyrku [foto] AKTUALIZACJA

Ciała sześciu osób, w tym dwójki dzieci, znaleziono pod gruzami domu w Szczyrku. Budynek zawalił się najprawdopodobniej w wyniku uszkodzenia gazociągu co doprowadziło do wybuchu gazu. Od wczoraj na miejscu katastrofy trwa akcja ratunkowa. Pod gruzami nadal mogą znajdować się ludzie. Kilkuset ratowników ręcznie przeszukuje teren zawaliska.

Do tragedii doszło wczoraj ok. 18:30. Po wybuchu gazu dom stanął w ogniu i zawalił się. Po ugaszeniu pożaru rozpoczęto poszukiwania 8 mieszkańców budynku, którzy mogli znajdować się pod gruzami. Około 1 w nocy, ratownicy znaleźli pierwsze dwie ofiary, kolejne dwie zaraz po godz. 4:30.

Po godzinie 8 rano pojawiły się doniesienia o kolejnej. Osoby, które poniosły śmierć to troje dorosłych i dwójka dzieci. Liczymy na to, że to będą ostatnie osoby, które tak tragicznie zakończyły życie – powiedział w czwartek rano Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski. 

Strażacy cegła po cegle usuwają materiał z gruzowiska. Skupiamy się, by przebić się przez stropy na każdej z trzech kondygnacji – powiedział gen. Jacek Kleszczewski, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.  

Akcję ratownikom utrudniają ekstremalne warunki. Pogoda jest bardzo trudna, a na miejscu panuje wysokie zadymienie – mówił wojewoda zaraz przed godz. 5 rano.

AKTUALIZACJA

Po godzinie 9 natrafiono na ciało szóstej osoby.

(fot. Twitter)