Czwartek, 13 maja 202113/05/2021

18-latek podejrzany o zabójstwo rodziców i brata usłyszał zarzuty [foto]

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła 18-letniemu Marcelowi C. zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo rodziców i 7-letniego brata. Do zbrodni doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w domu jednorodzinnym w Ząbkowicach Śląskich.

Około 2 w nocy 9 grudnia policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że w jednym z domów doszło do włamania, a sprawca pozbawił życia trzech jego mieszkańców. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 18- latka, który początkowo podawał się za ofiarę napadu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli narzędzie zbrodni oraz zebrali ślady, które pozwoliły prokuratorowi na postawienie zatrzymanemu zarzutów zabójstwa 3 osób ze szczególnym okrucieństwem oraz w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Jak wynika z przeprowadzonych w tej sprawie ustaleń, po pozbawieniu życia rodziców i brata, 18 – latek zabrał z domu pieniądze. W nocy, przed powiadomieniem policji, podejrzany usiłował zatrzeć ślady przestępstwa: próbował spalić ubrania, które miał na sobie w trakcie zdarzenia oraz pozbył się narzędzia zbrodni.

18-latek miał dokonać zabójstwa rodziców w celu uzyskania korzyści majątkowych, ponieważ zabrał z domu około 10 tys. złotych. Jak poinformowała prokuratura narzędziem zbrodni była siekiera. Nastolatek wskazał miejsce jej ukrycia oraz miejsce, w którym po zabójstwie próbował spalić swoją odzież.

Do Sądu Rejonowego w Ząbkowicach Śl. ma wpłynąć wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego. 18-latkowi grozi dożywcie.

(fot. screen wideo Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone