Środa, 17 lipca 202417/07/2024

2-latek zadzwonił do mamy, że tata śpi za kierownicą. 35-latek miał ponad 3 promile [zdjęcia]

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 35-letni łodzianin, który w aucie przewoził dwoje małych dzieci. Dwulatek zadzwonił do mamy, że tata śpi za kierownicą.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 9 grudnia ok. godz. 19.15 na ul. Długosza w Łodzi. Świadkowie zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który podróżował z dwójką małych dzieci. Po przyjeździe na miejsce policjantów, auto stało z włączonym silnikiem, ale ze zgaszonymi światłami na środku ulicy.

Za kierownicą, znajdował się mężczyzna, który spał. Wraz z nim w pojeździe znajdowało się dwoje dzieci. Jedno z nich dzwoniło do swojej mamy informując o całym zdarzeniu. Drugie siedziało w tylnej części pojazdu. Był to niespełna roczny chłopiec. Policjanci przekazali dzieci 29-letniej matce, która przybyła na miejsce interwencji.

Jak się okazało 35-letni łodzianin miał w organizmie 3,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także narażenia na niebezpieczeństwo swoich dwóch synów. Grozi mu może kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone